Nabór wniosków o zawarcie umowy o organizowanie prac interwencyjnych (nabór wciąż aktualny)

Print Drukuj
LOGO MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu uprzejmie informuje, że trwa nabór wniosków o zawarcie umowy o organizowanie prac interwencyjnych ze środków rezerwy Funduszu Pracy.

Nabór dotyczy Wnioskodawców zamierzających zatrudnić w ramach wskazanej powyżej formy aktywizacji wyłącznie osoby z następujących grup:
  • długotrwale bezrobotnych,
  • bezrobotnych zamieszkujących na wsi,
  • długotrwale bezrobotnych kobiet,
  • bezrobotnych do 30 roku życia,
  • bezrobotnych niepełnosprawnych oraz opiekunów osób niepełnosprawnych,
  • bezrobotnych powracających z zagranicy,
  • zwalnianych pracowników - tj. bezrobotnych którzy utracili pracę z przyczyn niedotyczących pracowników w latach 2023-2024.
 
Termin i miejsce składania wniosków:
Kompletne wnioski wraz z załącznikami można składać:
  • w formie papierowej: w siedzibie Urzędu w pokoju nr 5 w godzinach od 8.00 do 11.00 oraz od 11.30 do 15.00 lub przesłać na adres Powiatowego Urzędu Pracy ul. 1 Maja 3, 39-400 Tarnobrzeg,
  • w formie elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl  jako załącznik pisma ogólnego (PSZ-PU) lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (ePUAP).
Uwaga!
Wniosek  i wszystkie załączniki  składane w formie elektronicznej powinny być opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej.
 
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (15) 823 00 30 w. 126.
 
 Zasady naboru i rozpatrywania wniosków:
Umowy o organizowanie prac interwencyjnych będą zawierane na okres do 6 miesięcy.
Na kwotę refundacji (za pełny miesiąc) za zatrudnioną osobę składać się będzie refundacja części wynagrodzenia w wysokości 1.662,00 zł brutto oraz składki na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia.
 
Bezpośrednio po zakończonym okresie refundacji w ramach prac interwencyjnych organizator zobowiązany będzie do dalszego zatrudniania skierowanego bezrobotnego w oparciu o umowę o pracę przez okres kolejnych 3 miesięcy w takim samym wymiarze czasu pracy jaki obowiązywał w okresie refundacji oraz dodatkowo do dalszego zatrudnienia skierowanej osoby na okres co najmniej 90 dni na podstawie:
  • umowy o pracę w wymiarze pełnego etatu,
  • umowy zlecenia z miesięcznym wynagrodzeniem brutto w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę.
 
Nabór będzie zamykany sukcesywnie z chwilą wyczerpania środków dla poszczególnych grup osób bezrobotnych.
 
Aktualny wzór wniosku wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej urzędu w zakładce Dokumenty do pobrania.


„Aktywizacja zawodowa bezrobotnych wspierana jest ze środków rezerwy Funduszu Pracy będącej w dyspozycji Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej"
 
Informacje o publikacji dokumentu